طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي در ايران طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي در ايران .

طراحي سايت و فروشگاه اينترنتي در ايران

اينترنت اشيا IOT چيست؟ كاربرد آن چيست؟

اينترنت اشيا يا (IOT (Internet of Things واژه اي كه امروزه زياد مي شنويم يا مي بينيم. اما معناي اين كلمه چيست؟ اينترنت اشيا علم جديدي در دنياي اينترنت و تكنولوژي است كه بستري را براي ارتباط اشيا با اينترنت فراهم مي كند. در حال حاضر مدتي است كه از اين تكنولوژي استفاده مي شود و تلاش بر اين است كه اينترنت اشيا را گسترده تر و وسيع تر كنند. با ما همراه باشيد تا درباره ي اينترنت اشيا اطلاعات بيشتري كسب كنيد.

كاربرد اينترنت اشيا چيست؟

گفتيم اينترنت اشيا يعني اتصال اشيا به اينترنت. اما اين كار چه فايده اي دارد؟ با اتصال اشيا و وسايل مختلف به اينترنت، افراد مي توانند از راه دور و از طريق اپليكيشن هاي مختلف وسايل خود را مديريت كنند با اينكار تعامل بهتري بين انسان و اشيا به وجود مي آيد. حتي اشيا مختلف نيز مي توانند از طريق اينترنت با هم در ارتباط و تعامل باشند. در اين صورت ساخت خودروها و خانه هاي هوشمند به راحتي ممكن خواهد شد.

اتصال همه ي اشيا به يكديگر از طريق اينترنت، علاوه بر اينكه زندگي را براي شهروندان بسيار ساده تر مي كند، با جمع آوري اطلاعات و تحليل اين اطلاعات توسط كامپيوترهاي پيشرفته و هوش مصنوعي به راحتي مي توان از بسياري هزينه ها جلوگيري كرد و وظايف سخت كه در آنها امكان خطاي انساني زياد است را به كامپيوترها سپرد. با اين حال اينكار نياز به يك بستر عظيم و پيشرفت بيشتر هوش مصنوعي و كامپيوترها دارد.

هدف اينترنت اشيا چيست؟

با اينترنت اشيا مي توان از هزينه هاي اضافي بسيار كم كرد در حالي كه ارتباطات گسترش مي يابد، امنيت بيشتر مي شود، زندگي انسان ها راحتتر شده و كسب و كارها بهتر مي توانند به مشتريانشان كمك كنند. اينترنت اشيا مي تواند هر جنبه از زندگي انسان را تحت تأثير قرار دهد. كنترل سلامتي، حمل و نقل، بهبود كسب و كارها و... مثال هايي از اين مورد هستند.

اينترنت اشيا

 

با كنترل اشيا از راه دور مي توان امنيت را افزايش داد. براي مثال خودرو يا منزل و حتي تك تك وسايل خانه يا محل كار همگي مي توانند به راحتي تحت كنترل افراد باشند. و در صورت فراموشي يا بروز مشكل به راحتي از راه دور كنترل شوند. به علاوه اينكه خود اشيا نيز هوشمندتر شده و اطلاعات مختلفي را در اختيار انسان قرار مي دهند.


برچسب: اينترنت اشيا IOT چيست؟ كاربرد آن چيست؟،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۲:۳۳ توسط:كتشتن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :